Ekonomi

Türkiye Sigorta’da Üst Kademe Değişimi

Sigorta ve Emeklilik sektörünün önde gelen şirketleri Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in Genel Müdürü Atilla Benli görevinden istifa etti. Taha Çakmak, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yeni Genel Müdürü olarak atandı.

Türkiye Sigorta’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre; 16 Ocak 2019 prestiji ile Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak göreve başlayan; Devlete ait sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesine öncülük eden Atilla Benli, 3 Ağustos 2023 itibari ile görevinden ayrıldı.

Türkiye Sigorta tarafından KAP’a yapılan açıklamada Sn. Taha Çakmak; 3 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısının ardından yapılan toplantıda alınan karara göre, gerekli izin süreçlerinin ardından Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne atanacağı bildirildi.

3 Ağustos’ta gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Yönetim kurulu üyeliğine Sayın Aziz Murat Uluğ, Sayın Taha Çakmak, Murat Akgüç Sayın, Muhammed Mahmut Er, Sayın Fatma Özkul ve Sayın Murat Akbalık seçildi. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yönetim kurulu başkanlığına Aziz Murat Uluğ, başkan yardımcılığına ise Sn. Taha Çakmak getirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu