Ekonomi

Gayrimenkul, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı Rescon Expo kapılarını açtı

Gayrimenkul, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı İZFAŞ ile Nobel Expo Fuarı işbirliğiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde düzenlenen Rescon Expo kapılarını açtı.

Fair İzmir Salon A.Ş.’de düzenlenen fuarda bireysel ve toplu konut projeleri, toplu kentsel dönüşüm projeleri, gayrimenkul danışmanlığı, bungalov konutlar, çelik prefabrike konut ekipmanları, site ve devremülkler, finans kuruluşları, sigorta ve ekspertiz hizmetleri firmaları yer alıyor.

Dört gün sürecek fuarda, bölümü ilgilendiren konularda uzmanların katılımıyla oturumlar gerçekleştirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer açılışta yaptığı konuşmada, fuarla birlikte kentsel dönüşümde İzmir örneği üzerinden ülkeye ilham verecek uygulamaları daha detaylı aktarma fırsatı bulduklarını söyledi.

Kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Soyer, şunları söyledi:

“İzmir’de hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm projeleri 20 yıldır ülkemizde bu konuda yapılan yanlışların panzehiri. Çünkü İzmir’de kentsel dönüşümü üç temel unsurla gerçekleştiriyoruz. Tabii ki hedefimiz daha fazlasını sağlamak” İzmir’de yaşayan herkes için güvenilir sağlıklı konutlar.Mahallede doğan herkesin yeniden burada yaşamasını istiyoruz ve bunu sağlıyoruz.İkinci prensibimiz de her bir vatandaşımızın isteğini almak yani yüzde 100 uzlaşı ile dönüşüyoruz. ve tüm bu süreci İzmir Büyükşehir Belediyesi güvencesi ve güvencesi ile yürütüyoruz.Kentsel dönüşüm yaptığımız yerlerde meskenleri yıkarken canımızı da sıkmıyoruz.Devamı “Doğru olanı hep birlikte inşa ederiz. İzmir’in kentsel dönüşümünde vatandaşın sigortası belediyemizdir.”

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri stantları gezdi.

Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin taşeron firmasından ihraç edilen ve daha önce belediye binası önünde eylem yapan bir grup işçi, fuar merkezi önünde açtıkları pankartlarla Soyer’e tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu