Haber

Filistinli yetkili Almanya Başbakanı’nın İsrail açıklamalarına tepki gösterdi

Filistin’in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Majed Bamya, Almanya Başbakanı Olaf Schozl’un İsrail’le ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “Almanya Başbakanı ve diğerlerinin bahsettiği, bizim ise konuşmadığımız başka bir uluslararası hukuk olduğuna artık ikna oldum.” Adınız İsrail olduğu sürece bu yasa sömürgeleştirmeye dayanmaktadır.” “Toplu cezalandırmaya, ayrım gözetmeyen saldırılara, ahlaksız yıkıma ve ırk ayrımcılığına izin veriyor” dedi.

Filistin’in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Majed Bamya, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un İsrail’le ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. “Almanya Şansölyesi ve diğerlerinin bahsettiği, bizim bilmediğimiz başka bir uluslararası yasanın daha olduğuna artık ikna oldum. Bu yasa, adınız İsrail olduğu sürece sömürgeleştirmeye, toplu cezalandırmaya, ayrım gözetmeyen saldırılara, ahlaksız yıkıma ve ırk ayrımcılığına izin veriyor. ” dedi Bamya.

“Hukuk fakültesinde bize bunu öğretmeyi unuttular” diyen Bamya, “Bu yüzden aramızda bu kadar yanlış anlaşılma var. Bu arada Alman tarihinden alınacak bir ders ve Nazilerin sorumluluğu varsa” dedi. Vahşet suçlarında, özellikle Holokost’ta, Almanya’nın her zaman olduğu ve herkesin işlediği savaş suçlarına, insanlığa karşı suçlara ve soykırıma karşı durması gerektiğidir” dedi.

Scholz, açıklamasında “İsrail’in demokratik bir devlet” olduğunu, “insan haklarına ve uluslararası hukuka bağlı ve bunlara uygun hareket eden bir ülke” olduğunu belirterek, “Bu nedenle İsrail’e yönelik suçlamalar saçmadır” dedi.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında 4 bin 609’u çocuk, 3 bin 100’ü kadın olmak üzere 11 bin 360 Filistinli hayatını kaybetti, 28 bin 200 Filistinli ise yaralandı. – NEW YORK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu